Tornádo Morava – s čím chceme pomoci a co naopak necháváme na těch, kteří již pomoc spustili

Rádi bychom navázali na náš předchozí úspěšný projekt pomoci „Karavany v první línii COVID 19 – pomoc nemocnicím, domovům seniorů a na státních hranicích“. Z toho důvodu moc děkujeme za vaše nabídky finanční či jiné pomoci, avšak tyto vaše nabídky nebudeme realizovat my, ale rádi je předáme dál těm, kteří již tuto pomoc mají zorganizvanou a mají s ní zkušenosti – viz. seznam níže.

S čím chceme pomoci my

Akce Karavany v první linii je v tomto případě určena na pomoc zejména obyvatelům, kteří potřebují rychle začít pracovat na opravách svých domů, avšak než tyto minimálně základní práce dokončí, nemají kde bydlet. Je mnoho občanů, kteří se po tomto traumatickém zážitku odmítají od svého domova kamkoliv přesunout (například sokolovny, tělocvičny, dočasné ubytovny atd.) z důvodu strachu, že přijdou o to poslední, co jim zůstalo. Zároveň jsou rozhodnuti v co nejkratší době své domovy upravit tak, aby v nich mohli alespoň nocovat a uvařit si základní teplé jídlo. Hledáme tedy karavany, které mají alespoň základní vybavení a poskytnou těmto obyvatelům důstojné nocování než dokončí nezbytné práce pro návrat do svých domovů. Pokud takový máte nebo o chcete nabídnout pomoc s jeho zajištěním, volejte prosím pana Petra Havlíčka na tel 733 258 788 nebo pište na email info@​karavanyvprvnilinii.cz či na email Asociace kempování a karavaningu info@akkcr.cz. Pomoc bude organizována stejně jako u projektu Karavany v první línii COVID 19, kde jsme poskytli více než 100 karavanů bez jediného problému.

FOTO: ZIVOTVCESKU.CZ

Seznam neziskových a jiných organizací, kde můžete také pomáhat:

  • Diecézní charitu Brno mohou lidé posílat peníze na konkrétní účet nebo přispět dárcovskou DMS. Zájemci mohou přispívat na účet 4211325188/6800, variabilní symbol 2002. Přispět můžete také zasláním DMS na číslo 87 777 ve tvaru DMS DCHB 30, 60  nebo 90. Více informací získají zájemci na webu charity.
  • „Přispějeme rychle z našich vlastních zdrojů,“ sdělila mluvčí Jana Patková. Konto Bariéry vyhlásilo i sbírku na účtu 17111444/5500 s variabilním symbolem 5555
  • Jih Moravy zasáhla katastrofa nevídaných rozměrů. Nadace Via proto spustila sbírku – dárcovskou kampaň, která pomůže zasaženým obcím, lidem a komunitám, aby se s tragédií dokázali lépe vyrovnat. Vaše dary následně rozdělíme na řešení následků katastrofální bouře, která po sobě zanechala několik zcela zpustošených vesnic. #promoravu Děkujeme za Vaši štědrost. Darovat – pomoci tady.

Sledujte nás i nadále, průběžně sem budeme dávat informace s kým o pomoci jednáme a kde nás potřebují. DĚKUJEME! (O prvních nabídkách pomoci z komunity karavaningu a další informace si přečtete tady)

Jste z postižených obcí a potřebujete pomoc? Kontaktujte nás – volejte prosím pana Petra Havlíčka na tel 733 258 788 nebo pište na email info@​karavanyvprvnilinii.cz či na email Asociace kempování a karavaningu, z.s. info@akkcr.cz