Půjčovna obytny-vuz.cz: Jsme malí, ale pomáháme rádi

„Manželka je zdravotnice, tak jsme naše auto nabídli třebíčské nemocnici. Chvilku to však trvalo, než jsme se domluvili. Sestřičky jsou teď vděčné a k autům se chovají příkladně,“ řekl Oldřich Podlešák, majitel půjčovny obytny-vuz.cz

Co Vás první napadlo, když jste byli osloveni, abyste se připojili k akci Karavany v první linii?

Napadlo nás to s manželkou již dříve. Žena totiž pracuje jako zdravotní sestra v nemocnici a každý den chodí do práce kolem záchytného červeného stanu kde, v té době ještě v mrazech denně stály celý den její kolegyně a kontrolovaly příchozí do nemocnice. No a když nám Jakub Moravec zavolal, že se Asociace kempování a karavaningu angažuje v této oblasti, již jsme neváhali a nabídli obytný vůz vedení nemocnice v Třebíči. Trvalo nám týden, než se nám to podařilo u vedení nemocnice prosadit, ale sestřičky „ze stanu“ si auto nemohou vynachválit, a to je pro nás důležité.

Kde Vaše auta konkrétně pomáhají? Karavany půjčujete opravdu bezplatně? Není v tom nějaký háček?

Jsme malá půjčovna, máme pouze 4 vozy. Jeden vůz stojí u vjezdu do třebíčské nemocnice, druhý jsme zapůjčili pro ubytování personálu pečovatelskému ústavu Ve Věži u Havlíčkova Brodu a další slouží jako pojízdný hotel pro zaměstnance mé montážní firmy.

Karavany půjčujete opravdu bezplatně? Není v tom nějaký háček?

Vozy půjčujeme opravdu bezplatně. A nejen to. Samozřejmě že vyměňujeme i plyn, doplňujeme vodu, toaletní papíry, ekologickou drogerii a chemii do WC a tak dále. Obytná auta bezplatně dovezeme, a doufáme že i v pořádku odvezeme. Není to samozřejmě pro nás bez rizika, ale sestřičky se k autům chovají více než příkladně, tak věřím, že nebudeme muset řešit žádné škody.

Pomáháte ostatním, kteří jsou v nouzi. Jak jste na tom vy?

Jak jsme na tom…. no co na to říct, nikdo to v této době nemá jednoduché… Ani my nejsme úplně nadšeni z nastalé situace, ale musíme to zvládnout a děláme pro to maximum. Věřím, že vzájemnou ohleduplností a pomocí to dokážeme.

Oldřich Podlešák, pujcovna-obytny-vuz.cz