Děkujeme za první nabídky pomoci

Tímto bychom chtěli velice poděkovat za první nabídky pomoci. Aktuálně máme nabídnuty první čtyři karavany (od Hykro.cz) a od dvou velkých půjčoven i velice hezké finanční příspěvky, neboť tyto půjčovny aktuálně nedisponují volnými kapacitami vozů pro potřeby obyvatel z postižených oblastí. Jsou jimi Campiri.cz a Obytnevozypujcovna.cz . Tyto půjčovny se rozhodly poskytnout své větší finanční prostředky cíleně, tj. tak, aby se splnilo poslání projektu „Karavany v první linii“ (psali jsme tady), a proto už teď přemýšlíme jak to zrealizovat. Nápad máme, je třeba jej však s výše uvedenými spolčenostmi prokonzultovat. Brzy vám dáme vědět.

Také děkujeme prvním karavanistům nabízejícím pomoc. Vše začínáme pečlivě evidovat pro moment, kdy se nám ozve krizový štáb a bude třeba jednat.

Koho jsme vlastně doposud kontaktovali

Díky mnoha aktivním dobrovolníkům Asociace kempování a karavaningu, z.s. víme, na koho se kdy obrátit – děkujeme, že jste s námi!!! Proto tentokrát jsme rádi za Tomáše Vítka, který je naším pomocníkem již delší dobu a který díky svým aktivitám nejen pro komunitu karavaningu, ale i pro AKK ČR, je již delší dobu v kontaktu s politiky a hejtmany, díky čemuž Tomáš ještě v noci jednal o naší případné pomoci, která byla přijata. Již brzy vás tedy budeme informovat o dalším postupu. Do té doby prosíme všechny kdo chtějí pomoci, aby vyčkali. Aktuálně je třeba nejprve odklidit nebezpečné trosky a stabilizovat kritickou situaci na nejvíce postižených místech. Následně bude potřeba právě vaše pomoc, neboť jak jsme psali, je mnoho rodin, které nemají kam jít a zároveň jsou rozhodnuty okamžitě začít odklízet největší škody tak, aby po celou dobu zůstali poblíž svých domovů. A právě k tomu by jim právě měly sloužit naše poskytnuté karavany. Vyčkejte tedy prosím na další informace. Pokud však chcete pomoci rychleji, využijte možnosti zaslat finanční příspěvek na

  • Diecézní charitu Brno mohou lidé posílat peníze na konkrétní účet nebo přispět dárcovskou DMS. Zájemci mohou přispívat na účet 4211325188/6800, variabilní symbol 2002. Přispět můžete také zasláním DMS na číslo 87 777 ve tvaru DMS DCHB 30, 60  nebo 90. Více informací získají zájemci na webu charity.
  • „Přispějeme rychle z našich vlastních zdrojů,“ sdělila mluvčí Jana Patková. Konto Bariéry vyhlásilo i sbírku na účtu 17111444/5500 s variabilním symbolem 5555
  • Jih Moravy zasáhla katastrofa nevídaných rozměrů. Nadace Via proto spustila sbírku – dárcovskou kampaň, která pomůže zasaženým obcím, lidem a komunitám, aby se s tragédií dokázali lépe vyrovnat. Vaše dary následně rozdělíme na řešení následků katastrofální bouře, která po sobě zanechala několik zcela zpustošených vesnic. #promoravu Děkujeme za Vaši štědrost. Darovat – pomoci tady.